Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Aktywizacja zawodowa jako forma pomocy rodzinom potrzebującym
Nie wszystkie młode osoby mają równy start w życiu. Możliwość uzyskania zatrudnienia w wymarzonym miejscu pracy często zależy bowiem od pochodzenia, stanu zdrowia oraz statusu majątkowego rodziców. Mając to wszystko na uwadze, różne fundacje od lat podejmują szereg działań ukierunkowanych na aktywizację zawodową ludzi niepełnosprawnych oraz pochodzących z biedniejszych rodzin. Zobacz koniecznie, na czym polegają takie inicjatywy.
Czym jest aktywizacja zawodowa?
Mianem aktywizacji zawodowej określa się konkretne usługi rynku pracy, z których mogą korzystać osoby bezrobotne oraz poszukujące innej, lepiej płatnej pracy zarobkowej. Zwykle praktyczną realizacją tego typu przedsięwzięć zajmują się powiatowe urzędy pracy, jak również prywatne podmioty, takie jak np. agencje zatrudnienia. Beneficjenci programów aktywizacji zawodowej zwykle dzieleni są na trzy profile zgodnie ze stopniem aktywności w poszukiwaniu pracy oraz długością pozostawania bez zatrudnienia. We wspomnianych inicjatywach chętnie biorą przedsiębiorcy z różnych branż. Aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych i z rodzin potrzebujących oraz innych uczestników programów pomocowych w praktyce przynosi bowiem pracodawcom wiele korzyści, np. w postaci różnego typu dofinansowań. Wśród różnych form aktywizacji bezrobotnych wskazuje się głównie na zatrudnienie pracownika na kilkumiesięczny staż bądź na podstawie bonu szkoleniowego albo zatrudnieniowego.
Działania podejmowane w celu aktywizacji zawodowej bezrobotnych
Osoby niepełnosprawne i z biednych rodzin często nie mają realnej możliwości zdobycia odpowiedniego wykształcenia. To zaś w praktyce zamyka im drogę do zatrudnienia się na danym stanowisku pracy. Dlatego też specjalnie z myślą o wspomnianych osobach organizowane są różnego rodzaju bezpłatne kursy i szkolenia, w trakcie których uczestnicy poszerzają swoją wiedzę oraz doskonalą umiejętności praktyczne w danej dziedzinie. W takich organizacjach, jak Fundacja Charytatywna Gwiazdeczka, dokłada się wszelkich starań, aby zapewnić potrzebującym szeroko zakrojone wsparcie merytoryczne oraz psychologiczne w procesie rekrutacji. W ramach świadczonej pomocy współpracujący z tego typu podmiotami specjaliści podpowiadają m.in. jak przygotować CV i jak odpowiadać na zadane przez rekrutera pytania.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana